• +90 553 563 22 22

Zaman içinde seyahat edin ve geçmişle ilgili tüm ayrıntıların sizi şaşırtmasına izin verin!
Eski şehirdeki bu yarım günlük sabah turu ile güne başlayın... Ve size daha önce hiç yaşamadığınız bir deneyim vaad ediyoruz!

-------------------------------

Eski Şehir Turu İstanbul
İstanbul tarihiyle sizi çekecek!

Old City İstanbul Turu'nun bu tam gününe katılarak, günün sonunda bir sonraki ziyaretiniz için planlar yapacağınızdan eminiz.

Aya Sofya
537 yılında inşa edilen Bizans Dönemi'nin şaşırtıcı bir mimari örneği! Eski bir Hıristiyan kilisesi ve Dünya Mirasının en değerli mücevherlerinden biri. Fatih Sultan Mehmed'in İstanbul'un fethi sırasında 1453'te camiye dönüştürülmüştür. Mustafa Kemal Atatürk, 1935'te müzeye dönüştürdü. Ayasofya aynı zamanda “dünyanın sekizinci harikası” olarak da adlandırdı…

Sultanahmet Camii
Bu etkileyici güzel cami, muhteşem mavi çinili iç mekanı nedeniyle adını almıştır! Sultan Ahmet için 1609-1616 yılları arasında inşa edilmiş, altı minare ile Türkiye'nin iki camisinden biri! Turist olmanın yanı sıra, günde beş kez kapısını kapatan aktif bir camidir.

Konstantinopolis Hipodromu
Konstantinopolis Hipodromu, aynı zamanda kurumsal ve politik boyutlar kazanırken, at ve araba yarışları için tasarlanmış bir eğlence alanıydı. Toplam uzunluğu yaklaşık 450 metre iken, kapasitesinin 100.000 izleyiciye ulaşacağı tahmin ediliyor! Halen büyüklüğünü hatırlatmak için Hipodrom'un birçok kalıntıları olan uzun bir kamusal bahçe…

Cafer Ağa Medresesi
1560 yılında Sinan tarafından Ayasofya'nın yanındaki Cafer Ağa'nın emriyle Sinan tarafından tasarlanan bir okul olarak inşa edildi. Günümüzde geleneksel Türk el sanatlarını öğretmek ve tanıtmak için bir kültürel organizasyona ev sahipliği yapıyor! Ebru sanatı, resim, mücevherat, porselen, hat sanatı, Osmanlı dili, seramik ve vitray gibi popüler sanat dallarında 12'den fazla el sanatları dersi vermektedir.

Topkapı Sarayı
400 yılı aşkın süredir Osmanlı sultanlarına ev sahipliği yapan muhteşem bir saray. Osmanlı İmparatorluğu ile ilgili önemli kararların çoğunun alındığı küçük renkli binaların bir kompleksi! Çoğunlukla sultanların hanımları arasında birçok inanılmaz hikâye ve entrikaya ev sahipliği yapan bir yer. Dört ana avlu ve Harem'den oluşur. 1924'te müzeye dönüştürülmüş ve 1985'te UNESCO tarafından Dünya Mirası ilan edilmiştir.
(Harem Bölümü programa dahil değildir çünkü fazladan zaman ve ücret gerektirir. Kendi başınıza daha fazla zaman harcamak istiyorsanız rehberinizi bilgilendirin)

Kapalıçarşı
Büyük bir gizli çarşı ve dünyanın her yerinden en ünlü biri! 61 cadde, 4000'den fazla küçük dükkan, restoran, geleneksel Türk kahvehaneleri, iki cami, dört çeşme ve iki hamamdan oluşuyor. Gerçek bir labirent! Güzel Türk halıları, sırlı çini ve çömlek, bakır ve pirinç eşyalar, deriden yapılmış kıyafetler, el yapımı seramikler, nakışlar, taze baharatlar ve baharatlar, ışıltılı mücevherler ve diğer her türlü eşyayı bulabilirsiniz.

İçerik
-Profesyonel rehberlik (İngilizce standart grup turu - lütfen diğer dilleri sorunuz)
-Tıklayın ve otelinize bırakın (Sadece Sultanahmet ve Taksim bölgesinden)
-Yerel bir restoranda yemek (vejetaryen seçenekler mevcuttur)
-Müze ücretleri

-------------------------------

Adalar Turu İstanbul